ג'ומלה! ישראל תכנים וסקירות חדשות ג'ומלה דו"ח מצב - ג'ומלה 1.7 ושדרוג

פרטי החדשה

דו"ח מצב - ג'ומלה 1.7 ושדרוג דו"ח מצב - ג'ומלה 1.7 ושדרוג חם

ג'ומלה 1.7 תעלה בקרוב לאוויר, כרגע ניתן למצוא מידע לגבי שידרוג מג'ומלה 1.5 לג'ומלה 1.6.

גירסת האלפא של 1.7 שוחררה ב- 5 ליוני, גירסת בטה של ג'ומלה 1.7 מתוכננת לעלות לאוויר ב- 28 ליוני.

לא תהיה אפשרות לשידרוג אוטומטי מגירסה 1.6 לגירסה 1.7 אלפא או בטה.

המטרות של גירסה אלפא הן:

  1. לאפשר בדיקות מקדימות של אתרים ותוספים כדי שמנהלי אתרים ומפתחים יוכלו לדווח על הבעיות לפני השיחרור הסופי.
  2. לידע שהפיתוח הוא בשלבי סיום ושיחרור של הגירסה החדשה קרב.

לכן, גירסאות אלפא ובטה מיועדות למפתחים לבדיקה וכדי שמנהלי אתרים יראו את הפונקציות החדשות לפני כולם.

שידרוג מג'ומלה 1.6

גירסת ג'ומלה 1.6.4 תופץ ב-28 ביוני. השידרוג נחוץ כדי לקבל את השידרוג 1.7.0 באופן אוטומטי. זה אומר שמגירסה 1.7.0 והלאה לא יהיה צורך להוריד ערכת תיקון ולהעלות דרך FTP. ניתן לעשות הכל דרך ג'ומלה אדמיניסטרטור.

עקב השינויים ג'ומלה 1.7.0 הופכת לגירסה העיקרית, זה אומר שג'ומלה 1.6 יגיע לסופו חודש לאחר השיחרור של גירסה 1.7. לאחר מכן לא יהיו יותר ערכות תיקון ושידרוגים לגירסה 1.6.

נדידה מגירסה 1.5

אם יש לכם ג'ומלה 1.5 ואתם עוברים לג'ומלה 1.6 או 1.7 המצב הוא יותר כמו נדידה מאשר שידרוג ישיר. טבלאות מאגרי מידע ודברים נוספים בהתקנה צריכים לעבור שינוי. ערכת תיקון לשידרוג 1.5 היה פשוט (קבצים שודרגו והוחלפו).

שידרוג 1.5 ל-1.6 הוא קצת יותר מסובך. למזלנו פותח בארגנטינה jUpgrade תוכנה שמשדרגת מג'ומלה 1.5 לג'ומלה 1.6. המפתחים מאשרים שתהיה תוכנת שידרוג מג'ומלה 1.5 לג'ומלה 1.7 ברגע שג'ומלה 1.7.0 יהיה יציב ויועלה לאוויר ב- 19 ליולי.

התאמה עם ג'ומלה 1.6

שמעתי ישירות מצוות מנהלי הייצור ואחרים שמעורבים בפרוייקט שהתוספים של גירסה 1.6 יעבדו בלי בעיות בגירסה 1.7. אני משאר שזה גם ייושם על התבניות, אבל עדין אין לי אישור לכך.

מה חדש בג'ומלה 1.7?

ההודעה לעיתונות לגבי ג'ומלה 1.7.0 אלפא אומרת:

"אחת המטרות העיקריות של ג'ומלה 1.7 היה להפריד את הפלטפורמה של ג'ומלה, זהו המנוע שעליו ג'ומלה CMS רצה, למוצר משלו. פעולת ההפרדה מה-CMS וההכנסה מחדש הסתיימה בחודש שעבר. הפלטפורמה החדשה של ג'ומלה כוללת מאפיינים חדשים רבים שיענינו מפתחים. מידע נוסף לגבי מאפיינים אלו יפורסם קרוב יותר לתאריך השיחרור. הוגשו מאפיינים נוספים ע"י חברי הקהילה וחלקם ניבדקו והוכנסו לגירסה 1.7 אלפא. כשמשווים בין ההוצאה של ג'ומלה 1.5 וג'ומלה 1.6, ההוצאה של ג'ומלה 1.7 תהיה יחסית עדינה, ללא הפתעות גדולות."

Powered by JReviews
 

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+

Powered By JFBConnect

אחסון בחסות: