ג'ומלה! ישראל תכנים וסקירות דיעה אישית למה לא לבחור באחסון זול?
למה לא לבחור באחסון זול?

למה לא לבחור באחסון זול? למה לא לבחור באחסון זול? חם

ברחבי הפורום באתר הזה ובכלל ברחבי הרשת ישנן אין ספור המלצות על חברות אחסון, זה לא סוד שרוב ההמלצות האלו, מדברות בעיקר אל הכיס ולכן ברוב המקרים תראו שההמצלה היא לאחסן בחו"ל. נכון, זה נורא מפתה לקבל אלפי ג'יגה אחסון בכמה דולרים בודדים!

אבל בפועל, כאשר אתר עולה לאויר, ישנם שיקולים שהם הרבה מעבר לכסף - כמו למשל, שהאתר יהיה באויר!
בזמן כתיבת מאמר זה (כן, ממש ברגעים אלו) אני צופה באתר שהחליט 'לרדת מהאויר'. לא ברור אם זה אשמת בעל האתר, בעל הדומיין או חברת האחסון, אבל רצה הגורל ומדובר באחסון בחו"ל. כן, מאלו שעולים פחות מ10$ ומתעקשים שלא לעבוד בשעות העומס של ארה"ב (או איפה שהם לא יהיו ממוקמים פיזית) ובכלל לא לעבוד דווקא כשבארץ אנחנו באמצע יום עבודה וצריך לעדכן משהו באתר.
עכשיו, לכו לרדוף אחרי האשם - לכו לחפש את אנשי התמיכה בשעות השיא של ישראל,  כאשר המענה אצלם הוא רק בשעות העבודה לפי השעון המקומי. או בכלל, נסו להרים טלפון ולגלות שבעצם, אין להם תמיכה טלפונית או לחכות למייל שבספק אם תקבלו תשובה.

אבל מצד שני, זה בדיוק מה שמשלמים כשקונים משהו בזול, לא? אי אפשר באמת לצפות משירות ברמה מקצועית, כאשר משלמים מחיר ברצפה...
הטענה הזו תקפה גם לאחסון זול בארץ או יותר גרוע, לאחסון יקר בארץ שלא באמת יודע לתת מענה למערכות שהלקוח צריך. לא פעם יצא לי לבנות ללקוח אתר (כן, על שרתים משלי, שאני יודע שעובדים לפי הצרכים של המערכת בה אני משתמש) וכאשר הלקוח לוקח את האתר אל חברת האחסון, מתחילות הצרות. בין אם זה שרת ויינדוס או לינוקס, directadmin או cpanel, תמיד משהו צץ ברגע הלא מתאים. להסביר ללקוח שזה לא אשמתך, זה מן הסתם לא משימה פשוטה, אבל מצד שני לפתור לחברת האחסון את הבעיה רק כדי שהלקוח יוכל להנות מהספק עלול להיות ניגוד אינטרסים - למשל אם בפועל אתה מחזיק בשרת משלך שמתפקד בדיוק כמו שאתה מצפה ממנו ומתאים בול לצרכי של מה שהרגע יצרת.

אז לא, אני לא אומר שתמיד צריך ללכת על ההכי יקר, אבל אני כן אומר שתמיד צריך ללכת על ההכי משתלם.
פשוט תשאלו את עצמם, האם מתאים לכם לשלם 10$ כל חודש ולראות את האתר שלכם נופל כמה פעמים למשך עשרות דקות...

 

 

אגב, לקח לי כמה דקות טובות לכתוב את הכתבה הזו והאתר המדובר עדיין לא באויר!
אני יכול לחשוב לפחות על חברה אחד שבמחיר של פחות מ300ש"ח שהם בעצם הרבה פחות מ10$ בחודש, תספק פתרון הולם, אבל לא נראה לי שבעלי האתר ישמחו לקבל את ההצעה/פנייה בנושא... :)

Powered by JReviews
 

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+

Powered By JFBConnect

אחסון בחסות: